- 2023
- 2022
- 2019
- 2018
- 2017
- 2016
- 2015
- 2014
- 2013
- 2012
- 2011
- 2010
- 2009
- 2008
- 2007
- 2006
- 2005
- 2004
- 2003
- 2002
- 2001
- 2000
- 1999
- 1998
- 1997
- 1996
Najlepšia inscenácia
Inscenácia hry Maxima Gorkého Scény z Domu Bessemenovcov - Meštiaci; Divadlo Astorka Korzo '90 Bratislava
Monológy, Divadlo STOKA,Bratislava
Nikolaj Ostrovskij: ...hráme duráka!, Divadlo Andreja Bagara v Nitre
Najlepšia réžia
Blaho Uhlár za inscenáciu Tváre; Divadlo Stoka Bratislava
Valentín Kozmenko-Delinde za réžiu inscenácie Nikolaj Ostrovskij: ...hráme duráka!, Divadlo Andreja Bagara v Nitre
Roman Polák za réžiu inscenácie Maxim Gorkij: Scény z domu Bessemenovovcov, Divadlo Astorka Korzo ´90
Najlepší ženský herecký výkon
Zora Kolínská za postavu Akuliny v inscenácii hry Maxima Gorkého Scény z Domu Bessemenovcov - Meštiaci; Divadlo Astorka Korzo '90 Bratislava
Eva Pavlíková za postavu Meropije Murzaveckej v inscenácii Nikolaj Ostrovskij: ...hráme duráka!, Divadlo Andreja Bagara v Nitre
Anna Javorková za postavu Herečky v inscenácii Paul Claude Výmena, Divadlo Astorka Korzo´90/ Istropolis, Bratislava
Najlepší mužský herecký výkon
Boris Farkaš za postavu Tetreva v inscenácii hry Maxima Gorkého Scény z Domu Bessemenovcov - Meštiaci; Divadlo Astorka Korzo '90 Bratislava
Jozef Vajda za postavu Randle Patricka McMurphyho v inscenácii Dale Wasserman: Prelet nad kukučkiným hniezdom, Činohra Slovenského národného divadla
Marián Geišberg za postavu Otca v inscenácii Lujgi Pirandello: Šesť postáv hľadá autora, Činohra Slovenského národného divadla
Najlepšia scénografia
Alexandra Grusková za kostýmy k inscenácii hry A. N. Ostrovského …hráme duráka!; Divadlo Andreja Bagara Nitra
Ján Zavarský za scénu v inscenácii Slečinka, Divadlo Andreja Bagara v Nitre
Valentín Kozmenko-Delinde za scénu v inscenácii Nikolaj Ostrovskij: ...hráme duráka!, Divadlo Andreja Bagara v Nitre
Najlepšia scénická hudba
Peter Zagar za hudbu k inscenácii hier Antona Pavloviča Čechova Pytačky-Medveď; Divadlo Andreja Bagara Nitra
Michal Ničík, Cintorín slonov, Divadlo Astorka Korzo´90 Theatre, Bratislava
Ľubomír Burgr, Tváre, Divadlo STOKA, Bratislava
Objav sezóny
Inscenácia Gábora Görgeyho Na koho to slovo padne v réžii Petra Mankoveckého; VŠMU Bratislava
Ingrid Timková za spevácky výkon v produkcii Malá nočná hudba, Činohra Slovenského národného divadla
Gejza Vámoš: Atómy Boha, Divadlo SNP Martin
- 2023
- 2022
- 2019
- 2018
- 2017
- 2016
- 2015
- 2014
- 2013
- 2012
- 2011
- 2010
- 2009
- 2008
- 2007
- 2006
- 2005
- 2004
- 2003
- 2002
- 2001
- 2000
- 1999
- 1998
- 1997
- 1996