DIVADELNÉ
OCENENIA
SEZÓNY

o nás

Divadelné ocenenia sezóny DOSKY sa od svojho založenia v roku 1996 stali najznámejšou cenou odovzdávanou na Slovensku v oblasti divadla. Sú jediným divadelným ocenením svojho druhu so slávnostným ceremoniálom prenášaným RTVS v priamom prenose. Prvých 19. ročníkov ceremoniálov sa konalo v Divadle Andreja Bagara v Nitre v rámci Medzinárodného festivalu Divadelná Nitra, od roku 2015 sa ceremoniál uskutočňuje v Slovenskom národnom divadle. Autormi projektu sú Silvia Hroncová, René Parák a Zuzana Uličianska.

Ceny DOSKY udeľuje Asociácia súčasného divadla. Víťazi si so sebou odnášajú drevenú dosku s postriebreným štítkom, ktorú navrhol scénograf Aleš Votava, za realizáciu cien je zodpovedný akademický sochár Tomáš Lupták. Spoluorganizátorom projektu je aj Slovenské národné divadlo a agentúra House of Comms.

Ceny DOSKY sa udeľujú na základe ankety, do ktorej sa každoročne zapájajú desiatky divadelných kritikov, teoretikov, ale aj novinárov a publicistov. Ceny môžu byť udelené produkciám a výkonom všetkých žánrov, ktoré mali premiéru v minulej sezóne v oblasti profesionálneho divadla na Slovensku, a to vo všetkých divadelných druhoch: činoherné divadlo, opera, muzikál, bábkové divadlo, balet i súčasný tanec. Ceny DOSKY sa udeľujú za umelecký výkon bez ohľadu na štátnu príslušnosť tvorcov.

Od roku 2015 sa v rámci ceremoniálu odovzdáva aj Cena Slovenského centra AICT - Medzinárodnej asociácie divadelných kritikov za mimoriadny prínos v oblasti divadla. Cena vznikla v snahe upozorniť aj na tých, ktorí svoje úlohy hrajú mimo svetiel rámp a bez potlesku divákov. V rovnakom roku sa spustilo aj internetové hlasovanie o Cenu diváka o divadlo sezóny pod záštitou primátora Bratislavy.

Medzi laureátov ceny z ostatných ročníkov ocenení patria Petra Vajdová, Richard Stanke, Dominika Kavaschová, Zdena Studenková či Ľuboš Kostelný. Viacero „dosiek“ získali počas histórie ocenení Emília Vášáryová, Robert Roth, Martin Huba či Daniel Heriban, režisér Roman Polák či výtvarníci Peter Čanecký, Tom Ciller, Alexandra Grusková či Marija Havran.

Slávnostný ceremoniál Ceny DOSKY má formu samostatného divadelného predstavenia so špecifickou témou a štýlom, ktorého nevyhnutnou súčasťou je nadhľad a sebairónia divadelníkov. Dosky už boli aj „hipsterské“, „bio“, „black and white“ či „oscarové“. A aké budú tento rok? Nechajte sa prekvapiť.

Štatút Ceny DOSKY

víťazi & nominovaní

  • 2017
  • 2016
  • 2015
  • 2014
  • 2013
  • 2012
  • 2011
  • 2010
  • 2009
  • 2008
  • 2007
  • 2006
  • 2005
  • 2004
  • 2003
  • 2002
  • 2001
  • 2000
  • 1999
  • 1998
  • 1997
  • 1996

Najlepšia inscenácia

Antonio Vivaldi: Arsilda, Opera Slovenského národného divadla Bratislava a koproducenti

Jiří Havelka: Elity, Činohra Slovenského národného divadla Bratislava

Anna Franková na motívy Denníku Anny Frankovej, Nové divadlo Nitra

Najlepšia réžia

David Radok z réžiu opery Antonia Vivaldiho Arsilda, Opera Slovenského národného divadla Bratislava a koproducenti

Júlia Rázusová za réžiu inscenácie Denník Anny Frankovej, Divadlo Jozefa Gregora Tajovského Zvolen

Šimon Spišák za réžiu inscenácie Anna Franková, Nové divadlo Nitra

Najlepší ženský herecký výkon

Lucia Korená za postavu Anny Frankovej v inscenácii Anna Franková, Nové divadlo Nitra

Táňa Pauhofová za postavu novinárky v inscenácii hry Jiřího Havelku Elity, Činohra Slovenského národného divadla Bratislava

Táňa Pauhofová za postavu Anny Frankovej v inscenácii baletu Ondreja Šotha a Zuzany Mistríkovej Denník Anny Frankovej, Balet Štátneho divadla Košice

Najlepší mužský herecký výkon

Tomáš Mischura za postavu Dávida v inscenácií hry Michaely Zakuťanskej Deň, keď zomrel Gott, Prešovské národné divadlo

Ady Hajdu za postavu Čimborazku v inscenácií Letmý sneh podľa románu Pavla Vilikovského, Divadlo Astorka - Korzo ´90 Bratislava

Jakub Rybárik za postavu Dobroslava v inscenácií hry Laca Keratu Dobro, Divadlo Andreja Bagara v Nitre

Najlepšia scénografia

David Radok za scénu k inscenácií opery Antonia Vivaldiho Arsilda, Opera Slovenského národného divadla Bratislava a koproducenti

Lucia Škandíková za scénu k inscenácií hry Jiřího Havelku Elity, Činohra Slovenského národného divadla Bratislava

Sláva Daubnerová za scénu k inscenácií hry Slávy Daubnerovej Spievajúci dom, Činohra Slovenského národného divadla Bratislava

Najlepší kostým

Zuzana Ježková za kostýmy k inscenácií opery Antonia Vivaldiho Arsilda, Opera Slovenského národného divadla Bratislava a koproducenti

Ľudmila Várossová za kostýmy k inscenácií opery Wolfganga Amadea Mozarta Únos zo serailu, Opera Slovenského národného divadla Bratislava

Diana Strauszová za kostýmy k inscenácií hry Laca Keratu Dobro, Divadlo Andreja Bagara v Nitre

Najlepšia scénická hudba

Daniel Fischer za hudbu k inscenácii hry Bernharda Studlara Túžba po nepriateľovi, Činohra Slovenského národného divadla Bratislava

Andrej Kalinka za hudbu k inscenácii Andreja Kalinku Kráľ, Bratislavské bábkové divadlo

Martin Geišberg za hudbu k inscenácii hry Jozefa Mokoša Zhavranelí, Bratislavské bábkové divadlo

Mimoriadny počin v oblasti činohry

Péter Esterházy: Mercedes Benz, Činohra Slovenského národného divadla

Miracles, autori projektu Iveta Ditte Jurčová, Michal Ditte, Divadlo Pôtoň, Debris Company, Med a Prach, Sláva Daubnerová

Svetlana Alexijevič: Vojna nemá ženskú tvár, dramatizácia Iveta Horváthová, Slovenské komorné divadlo Martin

Mimoriadny počin v oblasti tanečného divadla

Ondrej Šoth/Zuzana Mistríková: Denník Anny Frankovej, réžia a choreografia Ondrej Šoth, Balet Štátneho divadla Košice

Peter Lomnický: Únos Európy, réžia: Jozef Vlk, Debris Company Bratislava

Sergej Sergejevič Prokofjev/Natália Horečná: Romeo a Júlia, Tak ako včera..., choreografia a réžia Natália Horečná, hudobné naštudovanie Peter Breiner, Balet Slovenského národného divadla Bratislava a Fínska národná opera a balet v Helsinkách

Mimoriadny počin v oblasti operného divadla

Antonio Vivaldi: Arsilda, réžia David Radok, hudobné naštudovanie Václav Luks, Opera Slovenského národného divadla Bratislava a koproducenti

Ján Morávek, spev a interpretácia hudobnej zložky, Andrej Kalinka: Kráľ, Bábkové divadlo Bratislava

Richard Wagner: Víly,réžia Lubor Cukr, hudobné naštudovanie Robert Jindra, dramaturgia Daniel Jäger, Opera Štátneho divadla Košice

Cena Slovenského centra AICT za mimoriadny prínos v oblasti divadla

Vladimír Predmerský, historik a kritik bábkového divadla, dramaturg a režisér.

Mimoriadna cena Asociácie súčasného divadla

Iveta Škripková a Marián Pecko, Bábkové divadlo na Rázcestí za koncept festivalu Bábkarská Bystrica Tour 2016

Bratislavské divadlo sezóny

Divadlo ASTORKA Korzo´90

Kompletné výsledky hlasovania Divadelných ocenení sezóny 2017

Najlepšia inscenácia

Inscenácia hry Ingmar Bergman Fanny a Alexander v réžii Mariána Amslera, Činohra SND, Bratislava

Inscenácia hry Solo Lamentoso v réžii Slávy Daubnerovej, Divadlo P. A. T, Bratislava

Inscenácia hry Petra Pištaneka Rivers of Babylon v réžii Diega De Breu, Činohra Slovenského národného divadla, Bratislava

Najlepšia réžia

Diego De Brea za réžiu inscenácie Rivers of Babylon, Činohra Slovenského národného divadla, Bratislava

Sláva Daubnerová za réžiu inscenácie Solo Lamentoso, Divadlo P. A. T, Bratislava

Marián Amsler za réžiu inscenácie Fanny a Alexander, Činohra Slovenského národného divadla, Bratislava

Najlepší ženský herecký výkon

Petra Vajdová za postavu Emílie Ekdahlovej v inscenácii Fanny a Alexander, Činohra SND, Bratislava

Jana Oľhová za postavu Žo v inscenácii Vtedy v Bratislave podľa románu Žo Langerovej, SKD, Martin

Daniela Kuffelová za postavu Karolin v inscenácii hry Ewalda Palmetshofera Hamlet je mŕtvy (Stav bez tiaže), Divadlo Andreja Bagara v Nitre

Najlepší mužský herecký výkon

Richard Stanke za postavu Eduarda Vergérusa v inscenácií Fanny a Alexander, Činohra Slovenského národného divadla, Bratislava

Milan Ondrík za postavu Rácza v inscenácií Rivers of Babylon, Činohra Slovenského národného divadla, Bratislava

Vasil Rusiňák za postavu Veničky v inscenácii Moskva - Petušky (biblia alkoholika) podľa románu Venedikta Jerofejeva, Divadlo Alexandra Duchnoviča, Prešov

Najlepšia scénografia

Eva Kudláčová-Rácová za scénografiu v inscenácii hry Dey Loher Nevina, Činohra Slovenského národného divadla, Bratislava

JaOnMi Creatures za scénografiu v inscenácii Solaris podľa románu Stanisława Lema, Štátne divadlo Košice

Juraj Kuchárek za scénografiu v inscenácii Fanny a Alexander, Činohra Slovenského národného divadla, Bratislava

Najlepší kostým

Martin Kotúček za kostýmy v inscenácií Fanny a Alexander, Činohra Slovenského národného divadla, Bratislava

Ivan Martinka za kostýmy, bábky a objekty v inscenácii Zázraky pre Alicu, Staré divadlo Karola Spišáka v Nitre

Markéta Plachá za kostýmy v inscenácií Na slepačích krídlach, Bratislavské bábkové divadlo, Bratislava

Najlepšia scénická hudba

Andrej Kalinka za hudbu v inscenácii Zázraky pre Alicu, Staré divadlo Karola Spišáka v Nitre

Ivan Acher za hudbu v inscenácii Fanny a Alexander, Činohra SND, Bratislava

Martin Burlas za hudbu v inscenácii Nevina, Činohra Slovenského národného divadla, Bratislava

Objav sezóny

Tomáš Turek za postavu Christophera v inscenácii hry Podivný prípad so psom autorov Marka Haddona a Simona Stephensa, Divadlo Andreja Bagara v Nitre

Peter Tilajčík a Tomáš Procházka za koncept inscenácie Kafka. Dreaming.

Jazmína Piktorová a Anna Čonková za postavu Jany v inscenácii Na slepačích krídlach, BBD

Cena Slovenského centra AICT za mimoriadny prínos v oblasti divadla

prekladateľka a diplomatka Michaela Jurovská

Bratislavské divadlo sezóny

GUnaGU

Kompletné výsledky hlasovania Divadelných ocenení sezóny 2016

Najlepšia inscenácia

Inscenácia hry Viliama Klimáčka Mojmír II. Alebo Súmrak ríše: v réžií Rastislava Balleka, Činohra SND, BA

Inscenácia hry Gabriely Preissovej Gazdiná Roba: v réžií Jana Antonína Pitínskeho Divadlo Andreja Bagara v Nitre

Inscenácia Majster a Margaréta: podľa Michaila Bulgakova v réžii Ondreja Spišáka Teatro Tatro, Nitra

Najlepšia réžia

Rastislav Ballek za réžiu inscenácie Mojmír II. alebo Súmrak ríše Činohra SND, Bratislava

Ondrej Spišák za réžiu inscenácie Majster a Margaréta Teatro Tatro, Nitra

David Jařab za réžiu inscenácie Obeť Divadlo Aréna, Bratislava

Najlepší ženský herecký výkon

Dominika Kavaschová za postavu Runy z inscenácie Mojmír II. alebo Súmrak ríše Činohra SND, Bratislava

Rebeka Poláková za postavu Márie z inscenácie Obeť Divadlo Aréna, Bratislava

Petra Vajdová za postavu Ester v inscenácii Lesk a bieda kurtizán Divadlo Aréna, Bratislava

Najlepší mužský herecký výkon

Tamás Gál za postavu Zsolta Vidru v inscenácii Spiatočka / Rükverc Divadlo Thália, Košice

Jakub Rybárik za postavu Samka Jagoša v inscenácii Gazdiná Roba Divadlo Andreja Bagara v Nitre

Robert Roth za postav Rastica v inscenácií Mojmír II. alebo Súmrak ríše Činohra SND, Bratislava

Najlepšia scénografia

Juraj Poliak za scénografiu v inscenácii Mojmír II. alebo Súmrak ríše Činohra SND, Bratislava

Pavel Borák za scénografiu v inscenácii Nevesta hôľ Činohra SND, Bratislava

Juraj Kuchárek za scénografiu v inscenácii Povstanie Divadlo Aréna, Bratislava

Najlepší kostým

Eva Farkašová za kostýmy v inscenácii Zvedavý sloník Bábkové divadlo Žilina

Alexandra Grusková za kostýmy v inscenácii Gazdiná Roba Divadlo Andreja Bagara v Nitre

Katarína Holková za kostýmy k inscenácií Mojmír II. alebo Súmrak ríše Činohra SND, Bratislava

Najlepšia scénická hudba

Andrej Kalinka za hudbu k inscenácii Mojmír II. alebo Súmrak ríše Činohra SND, Bratislava

Andrej Kalinka za hudbu k inscenácii Labyrinty a raje Jána Amosa Činohra SND, Bratislava

Andrej Kalinka za hudbu k inscenácii Majster a Margaréta Teatro Tatro, Nitra

Objav sezóny

Veronika Pavelková a Lýdia Petrušová za koncept inscenácie Mama ma má_ _ _ Divadlo elledanse, Bratislava

Alena Lelková za réžiu inscenácie Misky strieborné, nádoby výborné Štúdio 12, Bratislava

Petra Kriváčková za postavu Hany v inscenácii Hájnikova žena, Spišské divadlo, Spišská Nová Ves

Cena Slovenského centra AICT za mimoriadny prínos v oblasti divadla

operný historik a teatrológ Jaroslav Blaho

Bratislavské divadlo sezóny

GUnaGU

Kompletné výsledky hlasovania Divadelných ocenení sezóny 2015

Najlepšia inscenácia

Jonathan Littell: Láskavé bohyne, réžia: Michal Vajdička, Činohra Slovenského národného divadla, Bratislava

Eugen Gindl: Karpatský thriller, réžia: Roman Polák, Činohra Slovenského národného divadla, Bratislava

Ivan Vyrypajev: Ilúzie, réžia: Eduard Kudláč, Činohra Slovenského národného divadla, Bratislava

Najlepšia réžia

Michal Vajdička za réžiu inscenácie podľa románu Jonathana Littella Láskavé bohyne, Činohra Slovenského národného divadla, Bratislava

Agniezska Olsten za réžiu inscenácie hry Karola Horáka Svedectvo krvi, OZ Košické divadlo a Štátne divadlo Košice

Roman Polák za réžiu inscenácie hry Eugena Gindla Karpatský thriller, Činohra Slovenského národného divadla, Bratislava

Najlepší ženský herecký výkon

Zdena Studenková za postavu Leni Riefenstahlovej v inscenácii hry Valerie Schulczovej a Romana Olekšáka Leni, Činohra Slovenského národného divadla, Bratislava

Eva Sklyarová za postavu Anny Kareninovej v balete Kirilla Simonova, Leva N. Tolstého a Rodiona Ščedrina Anna Karenina, Balet Štátneho divadla Košice

Kristína Turjanová za postavu Johnovej v inscenácii hry Gerharta Hauptmanna Potkany, Divadlo Andreja Bagara v Nitre

Najlepší mužský herecký výkon

Ľuboš Kostelný za postavu Maximiliána Aueho v inscenácii podľa románu Jonathana Littella Láskavé bohyne, Činohra Slovenského národného divadla, Bratislava

Daniel Fischer za postavu Kristiána v inscenácii podľa románu Thomasa Manna Buddenbrookovci, Činohra Slovenského národného divadla, Bratislava

Vladimír Obšil za postavu Tibora Hanzela v 4. časti (Cti otca svojho i matku svoju) inscenácie Desatoro, Činohra Slovenského národného divadla, Bratislava

Najlepšia scénografia

Tom Ciller a scénu v inscenácii hry Karola Horáka Svedectvo krvi, OZ Košické divadlo a Štátne divadlo Košice

Juraj Kucharek za scénu v inscenácii podľa románu Charlotte Brontëovej Jane Eyrová, Činohra Slovenského národného divadla, Bratislava

Pavol Andraško za scénu v inscenácii podľa románu Jonathana Littella Láskavé bohyne, Činohra Slovenského národného divadla, Bratislava

Najlepší kostým

Marija Havran a kostýmy v inscenácii hry Slawomira Mrožka Láska na Kryme, Divadlo Astorka Korzo ´90, Bratislava

Martin Kotúček za kostýmy v inscenácii podľa románu Charlotte Brontëovej Jane Eyrová, Činohra Slovenského národného divadla, Bratislava

Eva Kudláčová Rácová za kostýmy v inscenácii podľa románu Gustava Flauberta Madame Bovary, Činohra Slovenského národného divadla, Bratislava

Najlepšia scénická hudba

Katarzyna Borek a Wojciech Orszewski za hudbu v inscenácii hry Karola Horáka Svedectvo krvi, OZ Košické divadlo a Štátne divadlo Košice

Andrej Kalinka za hudbu v inscenácii Domov, Eros, Viera zoskupenia Med a prach, Bratislava

Jozef Vlk a Peter Zagar za hudbu v balete The Tempest, Balet Slovenského národného divadla, Bratislava

Objav sezóny

Daniel Majling a Miriam Kičiňová za dramaturgiu inscenácie Desatoro, Činohra Slovenského národného divadla, Bratislava

Peter Oravec za réžiu muzikálu Bernarda Spiroa a Davida Nagya Obchod na korze, Nová scéna Bratislava

Júlia Rázusová a Michaela Zakuťanská za koncept Prešovského národného divadla, Prešov

Najlepšia inscenácia

Untitled, koncept, réžia, performerka: Sláva Daubnerová, Divadlo P.A.T., Bratislava

V. Klimáček: Holokaust, Divadlo Aréna Bratislava

F. Poulenc: Dialógy karmelitánok, Štátne divadlo Košice

Najlepšia réžia

Linda Keprtová za réžiu opery Francisa Poulenca, Dialógy karmelitánok, Štátne divadlo - Opera, Košice

Rastislav Ballek za réžiu inscenácii Holokaust, Divadlo Aréna Bratislava

Sláva Daubnerová za réžiu inscenácii Untitled, P.A.T.

Najlepší ženský herecký výkon

Anna Javorková za postavu Klytaiméstry v inscenácii Oresteia, Slovenské národné divadlo - Činohra, Bratislava

Sláva Daubnerová za výkon v inscenácii Untitled, P.A.T.

Dominika Kavaschová za postavu Máše v inscenácii Fajčiarky a spasiteľky, DF VŠMU

Najlepší mužský herecký výkon

Dano Heriban za postavu Janka Kráľa v inscenácii www.narodnycintorin.sk, Slovenské komorné divadlo, Martin

Robert Roth za postavu Oresta v inscenácii Oresteia, Činohra Slovenského národného divadla Bratislava

Milan Ondrík za postavu Priateľa v inscenácii Malomeštiakova svadba, Činohra Slovenského národného divadla Bratislava

Najlepšia scénografia

David Jařab za scénografiu inscenácie Anjel skazy, Slovenské národné divadlo - Činohra, Bratislava

Pavel Borák za scénu k inscenácii Bratia Karamazovci, Činohra Slovenského národného divadla Bratislava

Tom Ciller za scénu k inscenácii Matkina guráž, Činohra Slovenského národného divadla Bratislava

Najlepší kostým

Peter Čanecký za kostýmy v inscenácii Bratia Karamazovovci, Slovenské národné divadlo - Činohra, Bratislava

Marija Havran za kostýmy k inscenácii Plešatá speváčka, Divadlo Andreja Bagara v Nitre

Katarína Holková za kostýmy k inscenácii Holokaust, Divadlo Aréna Bratislava

Najlepšia scénická hudba

Róbert Mankovecký, Daniel Heriban, Marek Geišberg za hudbu v isncenácii www.narodnycintorin.sk, Slovenské komorné divadlo, Martin

Vladislav Šarišský za hudbu k inscenácii Malomeštiakova svadba, Činohra Slovenského národného divadla Bratislava

Jozef Vlk a David Kollár za hudbu k incenácii Epic, Debris Company, Bratislava

Objav sezóny

Dominika Kavaschová za postavu Máše v hre Fajčiarky a spasiteľky, Divadelná fakulta VŠMU, Bratislava

Linda Keprtová za dramaturgiu a réžiu opery Dialógy karmelitánok, Štátne divadlo Košice

Silvia Vollmannová za text a réžiu inscenácii Hola, Madrid!, DF VŠMU Bratislava

Najlepšia inscenácia

Ján Rozner/Peter Pavlac: Sedem dní do pohrebu, réžia Ľubomír Vajdička, Slovenské komorné divadlo Martin

Michal Ditte: Psota, réžia Iveta Ditte Jurčová, Divadlo Pôtoň Bátovce

Anna Jablonská: Pohania, réžia Marián Amsler, Činohra Slovenského národného divadla Bratislava

Ján Cikker: Coriolanus, réžia Roman Polák, Štátna opera Banská Bystrica

Najlepšia réžia

Marian Amsler za inscenáciu Pohania, Slovenské národné divadlo - Činohra, Bratislava

Lukáš Brutovský za inscenáciu Výnosné miesto, Divadlo Lab Divadelnej fakulty VŠMU Bratislava

Roman Polák za operu Coriolanus, Štátna opera Banská Bystrica

Najlepší ženský herecký výkon

Božidara Turzonovová za postavu Natálie v inscenácii Pohania, Slovenské národné divadlo, Bratislava

Zdena Studenková za postavu Arkadinovej v inscenácii Čajka, Činohra Slovenského národného divadla Bratislava

Kristína Turjanová za postavu Džiny v inscenácii Dvaja úbohí Rumuni hovoriaci po poľsky, Divadlo Andreja Bagara v Nitre

Najlepší mužský herecký výkon

Dano Heriban za postavu Jána v inscenácii Sedem dní do pohrebu, Slovenské komorné divadlo, Martin

Marek Geišberg za postavu Raskoľnikova v inscenácii Zločin a trest, Štátne divadlo Košice

Martin Popovič za postavu Coriolana v opere Coriolanus, Štátna opera Banská Bystrica

Najlepšia scénografia

Pavol Andraško za scénografiu inscenácii Stratiť ruku v Spokane, Slovenského národného divadla, Bratislava

Zuzana Formánková za scénu k inscenácii Psota, Divadlo Pôtoň Bátovce

Martin Kotúček a Juraj Kuchárek za scénu k inscenácii Pohania, Činohra Slovenského národného divadla Bratislava

Najlepší kostým

Marija Havran za kostýmy k projektu Iluminárium, Divadlo P.A.T. Bratislava

Katarína Holková za kostýmy k inscenácii Eugen Onegin, Divadlo Jána Palárika Trnava

Tomáš Kypta za kostýmy k inscenácii Čajka, Činohra Slovenského národného divadla Bratislava

Najlepšia scénická hudba

Jozef Vlk za hudbu k tanečnej inscenácii Rose/3Balet, Slovenské národné divadlo - Balet, Bratislava

Róbert Mankovecký za hudbu k inscenácii Oidipus, Slovenské komorné divadlo Martin

Slavo Solovic za hudbu k inscenácii Pohania, Činohra Slovenského národného divadla Bratislava

Objav sezóny

Ivana Kubáčková za postavu Hanni v inscenácii Taká fajn baba ako ty, Mestské divadlo Žilina

Alexandra Palatínusová za postavu Kristíny v inscenácii Pohania, Slovenské národné divadlo – Činohra Bratislava

Lukáš Brutovský za réžiu inscenácie Výnosné miesto, Divadlo Lab Divadelnej fakulty VŠMU Bratislava

Najlepšia inscenácia

Coriolanus, réžia Diego de Brea, Slovenské národné divadlo – Činohra, Bratislava

Gazdova krv, réžia Juraj Nvota, Divadlo Astorka Korzo ´90, Bratislava

Mono, réžia Jozef Vlk, Debris Company, Bratislava

Najlepšia réžia

Diego de Brea za inscenáciu Coriolanus, Slovenské národné divadlo – Činohra, Bratislava

Martin Čičvák za inscenáciu Faust I., II., Slovenské národné divadlo – Činohra, Bratislava

Juraj Nvota za inscenáciu Gazdova krv, Divadlo Astorka Korzo ´90, Bratislava

Najlepší ženský herecký výkon

Szidi Tobias za postavu Ženy v inscenácii Gazdova krv, Divadlo Astorka Korzo ´90, Bratislava

Anna Javorková za postavu Volumnie v inscenácii Coriolanus, Slovenské národné divadlo – Činohra, Bratislava

Jana Oľhová za postavu Ony v inscenácii Kukura, Divadlo Aréna, Bratislava

Najlepší mužský herecký výkon

Miroslav Noga za postavu Gazdu v inscenácii Gazdova krv, Divadlo Astorka Korzo ´90, Bratislava

Milan Ondrík za postavu Coriolana v inscenácii Coriolanus, Slovenské národné divadlo – Činohra, Bratislava

Robert Roth za postavu Ivanova v inscenácii Ivanov, Slovenské národné divadlo – Činohra, Bratislava

Najlepšia scénografia

Péter Polgár za scénografiu inscenácie Kuchyňa, Divadlo Andreja Bagara v Nitre

Diego de Brea za scénografiu v inscenácii Coriolanus, Slovenské národné divadlo – Činohra, Bratislava

Tom Ciller za scénografiu v inscenácii Faust I., II., Slovenské národné divadlo – Činohra, Bratislava

Najlepší kostým

Péter Polgár za kostýmy inscenácie Kuchyňa, Divadlo Andreja Bagara v Nitre

Hana Knotková za kostýmy v inscenácii Kubo (remake), Slovenské komorné divadlo, Martin

Ľudmila Várossová za kostýmy vinscenácie Kominárik, Slovenské národné divadlo – Opera, Bratislava

Najlepšia scénická hudba

Peter Groll za hudbu inscenácie 4MEN (Made in Slovakia), Slovenské národné divadlo – Balet, Bratislava

Andrej Kalinka za hudbu v inscenácii Epos, Bábkové divadlo Žilina

Jozef Vlk za hudbu v inscenácii Mono, Debris Company, Bratislava

Objav sezóny

Tomáš Mischura za postavu Chrobáka, Gregora Samsu v inscenácii Premena, Bábkové divadlo na Rázcestí, Banská Bystrica

Martin Čičvák za text hry Kukura, Divadlo Aréna, Bratislava

Ivan Martinka za návrh a realizáciu bábky do inscenácie Kukura, Divadlo Aréna, Bratislava

Najlepšia inscenácia

Hollyroth, anebo Robert Roth spívá Jana Hollého mrzkosti a pomerkováňá (réžia: Rastislav Ballek) Činohra SND, Bratislava

M.H.L., réžia Sláva Daubnerová, P.a.t. a Štúdio 12, Bratislava

Mizantrop, réžia Roman Polák, Slovenské komorné divadlo, Martin

Najlepšia réžia

Roman Polák (Mizantrop) Slovenské komorné divadlo, Martin

Rastislav Ballek za inscenáciu HOLLYROTH,anebo Robert Roth spívá Jana Hollého mrzkoti a pomerkováňá, Slovenské národné divadlo – Činohra, Bratislava

Kamil Žiška za inscenáciu Stalo sa prvého septembra (alebo inokedy), Slovenské národné divadlo – Činohra, Bratislava

Najlepší ženský herecký výkon

Edita Borsová (postava Bety v inscenácii Máša a Beta) Divadlo Jána Palárika, Trnava

Jana Oľhová za postavu Arsinoé v inscenácii Mizantrop, Slovenské komorné divadlo, Martin

Szidi Tobias za postavu Anny Vojnickej v inscenácii Platonov, Divadlo Astorka Korzo ´90, Bratislava

Najlepší mužský herecký výkon

Robert Roth (Hollyroth, anebo Robert Roth spívá Jána Hollého mrzkosti a pomerkováňá) Činohra SND, Bratislava

Marek Geišberg za postavu Alcesta v inscenácii Mizantrop, Slovenské komorné divadlo, Martin

Richard Stanke za postavu Čičikova v inscenácii Mŕtve duše, Divadlo Andreja Bagara, v Nitre

Najlepšia scénografia

Pavel Borák (Mizantrop) Slovenské komorné divadlo, Martin

Tom Ciller za scénografiu inscenácie Stalo sa prvého septembra (alebo inokedy), Slovenské národné divadlo – Činohra, Bratislava

Juratē Paulēkaitē za scénografiu inscenácie Faust, Slovenské národné divadlo – Opera, Bratislava

Najlepší kostým

Peter Čanecký (Mizantrop) Slovenské komorné divadlo, Martin

Karola Cermak-Šimáková za kostýmy inscenácie Platonov, Divadlo Astorka Korzo ´90, Bratislava

Alexandra Grusková za kostýmy inscenácie Čarovná flauta, Slovenské národné divadlo – Opera, Bratislava

Najlepšia scénická hudba

Marián Čekovský (Mŕtve duše) Divadlo Andreja Bagara, Nitra

Róbert Mankovecký za hudbu inscenácie Mizantrop, Slovenské komorné divadlo, Martin

Jozef Vlk za hudbu inscenácie Stalo sa prvého septembra (alebo inokedy), Slovenské národné divadlo – Činohra, Bratislava

Objav sezóny

Slávka Daubnerová (P.A.T.) a Štúdio 12 za inscenáciu M.H.L., Bratislava

Šárka Ondrišová za koncept inscenácie Pocta kravám, Alternatívne divadlo elledanse, Bratislava

Anna Petrželková za réžiu hry Henrika Ibsena Nora, Štátne divadlo Košice

Vysoká škola múzických umení, Bratislava za inscenáciu románu Franza Kafku Zámok, réžia Ján Mikuš, Malá scéna VŠMU

Najlepšia inscenácia

Inscenácia Orfeus a Eurydika; Opera Slovenského národného divadla Bratislava

Lev Nikolajevič Tolstoj: Anna Kareninová réžia: Roman Polák Činohra, Slovenského národného divadla Bratislava

Ondrej Šoth, Zuzana Mistríková Tristan a Izolda réžia a choreografia: Ondrej Šoth, Balet Štátneho divadla Košice

Najlepšia réžia

Roman Polák za inscenáciu Anna Kareninová; Činohra Slovenského národného divadla Bratislava

Mariusz Treliński z réžiu opery Christoph Willibald Gluck: Orfeus a Eurydika, Opera Slovenského národného divadla Bratislava

Michal Vajdička za réžiu inscenácie Euripides: Medeia, Činohra Štátneho divadla Košice

Najlepší ženský herecký výkon

Jana Oľhová za rolu Sary v inscenácii hry Sergiho Belbela Mobil; Mestské divadlo Žilina

Dana Košická za postavu Medey v inscenácii hry Euripides: Medeia Činohra Štátneho divadla Košice

Zita Furková za postavu Galiny v inscenácii hry Peter Pavlac: Červená princezná, Divadlo Astorka – Korzo ´90 Bratislava

Najlepší mužský herecký výkon

Jevgenij Libezňuk za postavu Lopachina v incenácii hry Antona Pavloviča Čechova Višňový sad; Divadlo Andreja Bagara Nitra

Martin Huba za postavu Karenina Lev Nikolajevič Tolstoj: Anna Kareninová Činohra Slovenského národného divadla Bratislava

Juraj Kukura za postavu On Viliam Klimáček: Komunizmus Divadlo Aréna Bratislava

Najlepšia scénografia

Boris Kudlička za scénu k inscenácii opery Orfeus a Eurydika; Opera Slovenského národného divadla Bratislava

Jaroslav Valek za scénografiu v inscenácii hry Lev Nikolajevič Tolstoj: Anna Kareninová, Činohra Slovenského národného divadla Bratislava

Pavol Andraško za scénografiu v inscenácii Euripides: Medeia Činohra Štátneho divadla Košice

Najlepší kostým

Peter Čanecký za kostýmy k inscenácii hry Anna Kareninová; Činohra Slovenského národného divadla Bratislava

Andriy Sukhanov za kostým v inscenácii Tristan a Izolda, Balet Štátneho divadla Košice

Ján Kocman za kostým v inscenácii Sergej Prokofiev: Láska k trom pomaramčom, Bábkové divadlo Žilina

Najlepšia scénická hudba

Marián Čekovský za hudbu k inscenácii Medeia; Štátne divadlo Košice

Michal Novinski Lev Nikolajevič Tolstoj: Anna Kareninová Činohra Slovenského národného divadla Bratislava

Jozef Vlk Hexen Debris Company Bratislava

Objav sezóny

Kamil Žiška a Zuzana Palenčíková za koncept inscenácie A budeme si šepkaťA budeme si šepkať; Slovenské komorné divadlo Martin

Inscenácia Ria Kotibal: Žena cez palubu v rámci cyklu Mliečne zuby réžia: Adriana Totíková Štúdio 12 Bratislava

Michal Németh za postavu Princa Sergej Prokofiev: Láska k trom pomarančom Bábkové divadlo Žilina

Mária Porubčinová za postavu Mařenky, Predaná nevesta Opera Slovenské národné divadlo Bratislava a Katreny, Krútňava, Štátna opera Banská Bystrica

Najlepšia inscenácia

Inscenácia Canto Hondo, hlboká pieseň o nej... ; Alternatívne divadlo ElleDanse, dom T&D a OZ SPLN, Bratislava

Božena Slančíková -Timrava / Ondrej Šulaj: Všetko za národ, réžia Michal Vajdička, Divadlo Andreja Bagara Nitra

Georg Büchner: Leonce a Lena, réžia: Martin Čičvák, Činohra Slovenského národného divadla Bratislava

Najlepšia réžia

Šárka Ondrišová a Kamil Žiška za inscenáciu Canto Hondo, hlboká pieseň o nej... ; Alternatívne divadlo ElleDanse, dom T&D a OZ SPLN, Bratislava

Ľubomír Vajdička, inscenácia hry Jozef Gregor Tajovský: Statky zmätky, Divadlo Andreja Bagara Nitra

Zuzana Gilhuus, inscenácia opery Gaetano Donizetti: Lucrezia Borgia, Opera Slovenského národného divadla Bratislava

Najlepší ženský herecký výkon

Daniela Kuffelová za rolu Matky v inscenácii hry Júliusa Barča-Ivana Matka; Divadlo Andreja Bagara Nitra

Eva Pavlíková za postavu Hany Čepčinskej, Božena Slančíková –Timrava / Ondrej Šulaj: Všetko za národ, Divadlo Andreja Bagara Nitra

Zuzana Kronerová za postavu Anny, Mario Gelardi: Zlomatka, Divadlo Astorka-Korzo 90 Bratislava v spolupráci s českou produkčnou spoločnosťou LHS International

Najlepší mužský herecký výkon

Robert Roth za postavu Hamleta v incenácii hry Williama Shakespeara Hamlet; Činohra SND Bratislava

Marek Geišberg za postavu Eda, Slawomir Mrožek: Tango, Slovenské komorné divadlo Martin

Csongor Kassai za postavu Otca, Šárka Ondrišová a KamilŽiška: Canto Hondo, hlboká pieseň o nej..., Alternatívne divadlo ElleDance, dom T&D, OZ SPLN Bratislava

Najlepšia scénografia

Tom Ciller za scénu k inscenácii hry Georga Büchnera Leonce a Lena; Činohra SND Bratislava

Pavol Andraško za scénu k inscenácii Božena Slančíková –Timrava / Ondrej Šulaj: Všetko za národ, Divadlo Andreja Bagara Nitra

Hans Hoffer za scénu k inscenácii hry, Marguerite Duras: India Song, Divadlo Aréna Bratislava

Najlepší kostým

Peter Čanecký za kostýmy k inscenácii hry Romana Poláka Piargy; Divadlo Andreja Bagara, Nitra

Alexandra Grusková za kostýmy k inscenácii hry Jozef Gregor Tajovský: Statky zmätky, Divadlo Andreja Bagara Nitra

Marija Havran za kostýmy k inscenácii hry Georg Büchner: Leon­ce a Lena, Činohra Slovenského národného divadla Bratislava

Najlepšia scénická hudba

Kamil Žiška, Ján Kružliak a Jozef Vlk za hudbu k inscenácii Canto Hondo, hlboká pieseň o nej...; Alternatívne divadlo ElleDanse, dom T&D a OZ SPLN, Bratislava

Petr Kofroň za hudbu k insecnácii hry Georg Büchner: Leonce a Lena, Činohra Slovenského národného divadla Bratislava

Peter Mankovecký za hudbu k inscenácii hry William Shakespeare: Hamlet, Činohra Slovenského národného divadla Bratislava

Objav sezóny

Dramaturgia cyklu Rodinné striebroRodinné striebro; Divadlo Andreja Bagara v Nitre

Tanečná inscenácia: Šárka Ondrišová a Kamil Žiška: Canto Hondo, hlboká pieseň o nej..., Alternatívne divadlo ElleDance dom T&D, občianske združenie SPLN Bratislava

Andrej Šoltés za herecký výkon v postave Holdena Caulfielda Jerome David Salinger /Jakub Krofta: Kto chytá v žite, Staré divadlo Nitra

Najlepšia inscenácia

Inscenácia baletu Svadby podľa Figara (Mozarta); Štátne divadlo Košice

Inscenácia hry Mariny Carrovej Portia Coughlanová v réžii Michala Vajdičku, Divadlo Andreja Bagara Nitra

Inscenácia hry Christophera Hamptona Popol a vášeň v réžii Romana Poláka, Činohra Slovenského národného divadla Bratislava

Najlepšia réžia

Ondrej Šoth za inscenáciu baletu Svadby podľa Figara (Mozarta); Štátne divadlo Košice

Roman Polák za réžiu inscenácie hry Christophera Hamptona Popol a vášeň Činohra Slovenského národného divadla Bratislava

Martin Čičvák za réžiu inscenácie hry Friedricha Schillera Úklady a láska Činohra Slovenského národného divadla Bratislava

Najlepší ženský herecký výkon

Zuzana Kanócz za rolu Portie Coughlanovej v inscenácii hry Mariny Carr Portia Coughlanová; Divadlo Andreja Bagara Nitra

Mária Kráľovičová za postavu Terezy Klinovej v inscenácii hry Táne Kusej S mamou Činohra Slovenského národného divadla

Zuzana Fialová za postavu Ženy v inscenácii hry Viktora Haima Valčík náhody Činohra Slovenského národného divadla

Najlepší mužský herecký výkon

Martin Huba za rolu Henrika v inscenácii hry Christophera Hamptona Popol a vášeň; Činohra SND Bratislava

Emil Horváth za postavu Dr. Gustáva Husáka v inscenácii hry Viliama Klimáčka Dr. Gustáv Husák, Väzeň prezidentov prezident väzňov Divadlo Aréna Bratislava

Eugen Libezňuk za postavu Chlestakova v inscenácii hry Nikolaja Vasilieviča Gogoľa Revízor Divadlo Alexandra Duchnoviča Prešov

Najlepšia scénografia

Pavol Andraško za scénu k inscenácii hry Mariny Carr Portia Coughlanová; Divadlo Andreja Bagara Nitra

Alexandra Grusková za scénu k inscenácii hry Henrika Ibsena Heda Gablerová Divadlo Andreja Bagara Nitra

Tom Ciller za scénu k inscenácii hry Friedricha Schillera Úklady a láska Činohra Slovenského národného divadla Bratislava

Najlepší kostým

Marija Havran za kostýmy k inscenácii hry Friedricha Schillera Úklady a láska; Činohra SND Bratislava

Alexandra Grusková za kostýmy k inscenácii hry Henrika Ibsena Heda Gablerová Divadlo Andreja Bagara Nitra

Andryi Sukhanov za kostýmy k baletu Svadba podľa Figara (Mozarta) Balet Štátneho divadla Košice

Najlepšia scénická hudba

Róbert Mankovecký, Miloslav Kráľ a Ondrej Kovaľ za hudbu k inscenácii Štúrovci (koncert zrušený); Slovenské komorné divadlo

Michal Kaščák za hudbu k inscenácii hry Viliama Klimáčka Agent Krowiak zasahuje Nová scéna Bratislava

Kamil Žiška za hudbu k inscenácii Čiernobiele srdce Charlieho Chaplina Divadlo LUDUS Bratislava

Objav sezóny

Kolektív tvorcov inscenácie hry Marka O'Rowea Howie a RookieHowie a Rookie v réžii Klaudie Rozhin; Divadlo Kontra, Spišská Nová Ves

Andrea Hlinková za réžiu opery Wolfanga Amadea Mozarta Čarovná flauta Opera Štátneho divadla Košice

Inscenácia Čiernobiele srdce Charlieho Chaplina v réžii Kamila Žišku Divadlo Ludus Bratislava

Najlepšia inscenácia

Inscenácia hry Antona Pavloviča Čechova Ivanov Slovenské komorné divadlo

Inscenáciu hry Antona Pavloviča Čechova Ujo Váňa v réžii Svetozára Sprušanského, Divadlo Alexandra Duchnoviča Prešov

Incenácia opery Piotra Iľjiča Čajkovského Eugen Onegin v réžii Petra Konwitschného, Opera Slovenského národného divadla Bratislava

Najlepšia réžia

Roman Polák za inscenáciu hry Antona Pavloviča Čechova Ivanov; Slovenské komorné divadlo

Svetozár Sprušanský za inscenáciu hry Antona Pavloviča Čechova Ujo Váňa, Divadlo Alexandra Duchnoviča Prešov

Ondrej Šoth za réžiu a choreografiu baletu podľa Wiliama Shakespeara Rómeo a Júlia, Balet Štátneho divadla Košice

Najlepší ženský herecký výkon

Táňa Pauhofová za rolu Manon v inscenácii hry Vítězslava Nezvala Manon Lescaut; Činohra SND Bratislava

Vladimíra Brehová za postavu Sone v inscenácii hry Antona Pavloviča Čechova Ujo Váňa, Divadlo Alexandra Duchnoviča Prešov

Zuzana Kronerová za postavu Viery v inscenácii hry Thomasa Bernharda Pred odchodom na odpočinok, Divadlo Astorka Korzo´90 Bratislava

Najlepší mužský herecký výkon

Peter Šimun za rolu Rudolfa Höllera v inscenácii hry Thomasa Berhnarda Pred odchodom na odpočinok; Divadlo Astorka Korzo '90

Eugen Libezňuk za postavu Ivana Vojnického v inscenácii hry Antona Pavloviča Čechova Ujo Váňa, Divadlo Alexandra Duchnoviča Prešov

Robert Roth za postavu Šabrina v inscenácii podľa Fiodora Michajloviča Dostojevského, Cudzia žena a muž pod posteľou, Činohra Slovenského národného divadla

Najlepšia scénografia

Vladimír Čáp za scénu k inscenácii hry Antona Pavloviča Čechova Ivanov; Slovenské komorné divadlo

Alexandra Grusková za scénu k incenácii hry Antona Pavloviča Čechova Ujo Váňa, Divadlo Alexandra Duchnoviča Prešov

František Lipták za scénu k inscenácii hry Tadeusza Słobodzianeka Prorok Ilja, Teatro Tatro Nitra

Najlepší kostým

Peter Čanecký za kostýmy k inscenácii hry Antona Pavloviča Čechova Ivanov; Slovenské komorné divadlo

Alexandra Grusková za kostýmy k inscenácii hry Pierra de Marivauxa, Stratégie a rozmary, Činohra Slovenského národného divadla Bratislava

Ľudmila Várossová za kostýmy k inscenácii opery Giacoma Pucciniho Turandot, Opera Slovenského národného divadla Bratislava

Andryi Sukhanov za kostýmy k baletu podľa Wiliama Shakespeara Rómeo a Júlia, Balet Štátneho divadla Košice

Najlepšia scénická hudba

Michal Novinski za hudbu k inscenácii hry Antona Pavloviča Čechova Ivanov; Slovenské komorné divadlo

Peter Zagar za hudbu k baletu Sen noci svätojánskej, Balet Slovenského národného divadla Bratislava

Peter Mankovecký za hudbu k inscenácii hry Pierra de Marivauxa Stratégie a rozmary, Činohra Slovenského národného divadla Bratislava

Objav sezóny

Kolektív tvorcov inscenácie hry Antona Pavloviča Čechova Ivanov v réžii Mariána Amslera; Vysoká škola múzických umení

Uvedenie a dramaturgia hry Elfriede Jelinek Motorest v réžii Viktora Kollára, Divadlo Ján Palárika Trnava

Inscenácia hry Federica Garciu Lorcu Krvavá svadba v réžii Nade Uličnej Vysoká škola múzických umení Bratislava

Najlepšia inscenácia

Inscenácia hry Tiso podľa scenára Rastislava Baleka; Divadlo Aréna Bratislava

Inscenácia hry Thomasa Bernharda Ignorant a šialenec. Réžia: Jan Antonín Pitínský. Činohra Slovenského národného divadla Bratislava.

Inscenácia hry Romana Poláka (podľa Maxima Gorkého) Play Gorkiy alebo Letní hostia. Réžia: Roman Polák. Divadlo Astorka Korzo 90.

Najlepšia réžia

Jan Antonín Pítinský za inscenáciu hry Thomasa Bernharda Ignorant a šialenec; Činohra SND Bratislava

Rastislav Ballek za réžiu inscenácie Tiso podľa scenára Rastislava Balleka, Divadlo Aréna Bratislava.

Michal Vajdička za réžiu inscenácie hry Martina McDonagha Krásavica z Leenane, Štátne divadlo Košice.

Najlepší ženský herecký výkon

Ingrid Timková za rolu Kráľovnej noci v inscenácii hry Thomasa Bernharda Ignorant a šialenec; Činohra SND Bratislava

Zuzana Fialová za postavu Evy v inscenácii hry Viliama Klimáčka Hypermarket, Činohra Slovenského národného divadla Bratislava.

Dana Košická za postavu Maureen Folanovej v inscenácii hry Martina McDonagha Krásavica z Leenane, Štátne divadlo Košice.

Kveta Stražanová za postavu Mag Folanovej v inscenácii hry Martina McDonagha Krásavica z Leenane, Štátne divadlo Košice.

Najlepší mužský herecký výkon

Marián Labuda za rolu Tisa v inscenácii hry Tiso podľa scenára Rastislava Baleka; Divadlo Aréna Bratislava

Martin Huba za postavu Cyrana de Bergerac v inscenácii hry Edmonda Rostanda Cyrano z Bergeracu, Činohra Slovenského národného divadla Bratislava.

Ľuboš Kostelný za postavu Doktora v inscenácii hry Thomasa Bernharda Ignorant a šialenec, Činohra Slovenského národného divadla Bratislava.

Najlepšia scénografia

Tomáš Rusín za scénu k inscenácii hry Thomasa Bernharda Ignorant a šialenec; Činohra SND Bratislava

Jozef Ciller za scénu k inscenácii Tiso podľa scenára Rastislava Balleka, Divadlo Aréna Bratislava.

Eva Rácová za scénu k inscenácii hry Igora Bauersimu norvay.today, Divadlo Andreja Bagara Nitra.

Najlepší kostým

Zuzana Štefunková za kostýmy k inscenácii hry Thomasa Bernharda Ignorant a šialenec; Činohra SND Bratislava

Alexandra Grusková za kostýmy k inscenácii hry Edmonda Rostanda Cyrano z Bergeracu, Činohra Slovenského národného divadla Bratislava.

Ľudmila Várossová za kostýmy k inscenácii muzikálu Joea Masteroffa - Johna Kandera - Freda Ebba Kabaret, Divadlo Andreja Bagara Nitra.

Najlepšia scénická hudba

Peter Groll - Rastislav Ballek za hudbu k inscenácii hry Tiso podľa scenára Rastislava Baleka; Divadlo Aréna Bratislava

Víťazoslav Kubička za hudbu k inscenácii opery podľa libreta Slavomíry Očenášovej-Štrbovej Martin Luther, OZ Janda Foundation VIA MUSICA.

Peter Zagar za hudbu k inscenácii diela Igora Stravinského a Petra Zagara Svätenie jari, Divadlo Andreja Bagara Nitra.

Objav sezóny

Kolektív tvorcov pod vedením Rastislava Balleka a Martina Kubrana za inscenáciu hryTiso podľa scenára Rastislava Baleka; Divadlo Aréna Bratislava

Vladislava Fekete za réžiu hry Igora Bauersimu norvay.today. Divadlo Andreja Bagara Nitra.

Kolektív tvorcov za inscenáciu hry Reného Pollesha Katka Krátka tu už nepracuje, Divadelné oddelenie o. z. v spolupráci so Štúdiom 12 Bratislava.

Najlepšia inscenácia

Inscenácia hry Rolanda Schimmelpfenniga Arabská noc Činohra Slovenského Činohra SND Bratislava

Inscenácia opery Bélu Bartóka Hrad kniežaťa Modrofúza Réžia: Martin Bendik Opera Slovenského národného divadla Bratislava

Inscenácia hry Edwarda Albeeho Koza alebo Kto je Sylvia? Réžia: Martin Čičvák Divadlo Aréna Bratislava

Najlepšia réžia

Martin Čičvák za inscenáciu hry Rolanda Schimmelpfenniga Arabská noc; Činohra SND Bratislava

Martin Bendik za inscenáciu opery Bélu Bartóka Hrad kniežaťa Modrofúza, Opera Slovenského národného divadla Bratislava

Martin Čičvák, za réžiu inscenácie hry Ewarda Albeeho Koza alebo Kto je Sylvia?, Divadlo Aréna Bratislava

Najlepší ženský herecký výkon

Emília Vášáryová za postavu Stevie v inscenácii hry Edwarda Albeeho Koza alebo Kto je Sylvia?; Divadlo Aréna Bratislava

Zuzana Fialová za postavu Fatimy v inscenácii hry Rolanda Schimmelphenniga Arabská noc, Činohra Slovenského národného divadla Bratislava

Božidara Turzonovová za postavu Sarah Bernhardtovej v inscenácii hry Johna Murrela Posledné leto Sarah Bernhardtovej, Činohra Slovenského národného divadla Bratislava

Najlepší mužský herecký výkon

Juraj Kukura za postavu Martina v inscenácii hry Edwarda Albeeho Koza alebo Kto je Sylvia?; Divadlo Aréna Bratislava

Boris Farkaš za postavu Ota v inscenácii hry Nikoliny Werdelinovej Milovníci, Divadlo Astorka Korzo ´90

Ľuboš Kostelný za postavu Čerta v inscenácii hry Miša Kováča-Adamova/Daniela Pastirčáka Hra o svätej Dorote, Činohra Slovenského národného divadla Bratislava

Najlepšia scénografia

Tom Ciller za scénu k inscenácii hry Rolanda Schimmelpfenniga Arabská noc; Činohra SND Bratislava

Alexandra Grusková za scénu k inscenácii opery Bélu Bartóka Hrad Kniežaťa Modrofúza, Opera Slovenského národného divadla Bratislava

Zuzana Gilhuus za scénu k inscenácii opery Georga Friedricha Händela Alcina Opera Slovenského národného divadla Bratislava

Najlepší kostým

Zuzana Gilhuus za kostýmy k inscenácii opery Georga Friedricha Händela Alcina; Opera SND Bratislava

Eva Rácová za kostýmy k inscenácii hry Davida Gieselmanna Pán Kolpert, Divadlo Aréna Bratislava

Anita Szökeová za kostýmy k inscenácii hry Nebezpečné známosti podľa Choderlosa de Laclosa, Štátne divadlo Košice

Najlepšia scénická hudba

Michal Ničík za hudbu k inscenácii hry Miša Kováča-Adamova/Daniela Pastirčáka Hra o svätej Dorote´; Činohra SND Bratislava

Peter MankoveckýPeter Mankovecký za hudbu k inscenácii hry Ronalda Schimmelphenniga Arabská noc, Činohra Slovenského národného divadla Bratislava

Jozef Vlk za hudbu k tanečnej inscenácii Double evening - Sectio Štúdio tanca Banská Bystrica

Objav sezóny

Zuzana Križková za text hry PosloviaPoslovia; Divadlo a.ha. Bratislava

Kamil Žiška za réžiu hry Fernanda Crommelyncka Veľkolepý paroháč, Vysoká škola múzických umení Bratislava

Adriana Kučerová za postavu Morgany v inscenácii opery Georga Friedricha Händela Alcina, Opera Slovenského národného divadla Bratislava

Najlepšia inscenácia

Inscenácia hry Antona Pavloviča Čechova Tri sestry Divadlo Andreja Bagara Nitra

Inscenácia hry Boženy Slančíkovej-Timravy/Petra Pavlaca Veľké šťastie,. réžia: Ľubomír Vajdička,. Činohra SND Bratislava

Inscenácia hry Neila LaButa Bash , réžia: Jan-Willem van den Bosch, British Council, Združenie Metamorfózy, Divadlo Astorka-Korzo ´90 Bratislava

Najlepšia réžia

Svetozár Spušanský za inscenáciu hry Antona Pavloviča Čechova Tri sestry; Divadlo Andreja Bagara Nitra

Jan-Willem van den Bosch za inscenáciu hry Neila LaButa Bash, British Council, Združenie Metamorfózy, Divadlo Astorka-Korzo ´90 Bratislava

Jan Antonín Pitínský za inscenáciu hry Aloisa a Viléma Mrštíkovcov Mariša, Divadlo Andreja Bagara v Nitre

Najlepší ženský herecký výkon

Anna Šišková za postavu Mladej ženy v inscenácii hry Neila LaButa Bash; Divadlo Astorka-Korzo ´90 Bratislava

Dana Košická za postavu Ony v inscenácii hry Ingmara Villqista Helverova noc, Štátne divadlo Košice

Daniela Kuffelová za postavu Máše v inscenácii hry Antona Pavloviča Čechova Tri sestry, Divadlo Andreja Bagara v Nitre

Najlepší mužský herecký výkon

Milan Lasica za postavu Henriho v hre Yasminy Rezy Život na trikrát; Štúdio L&S Bratislava

Martin Huba za postavu Krcheňa Nesmrteľného v inscenácii hry Evy Mality-Fraňovej Krcheň Nesmrteľný, Činohra SND Bratislava

Evgen Libezňuk za postavu Anjela v inscenácii hry Miloša Karáska Perón, Divadlo Alexandra Duchnoviča Prešov

Najlepšia scénografia

Boris Kudlička za scénu k baletu Rasputin; Balet SND Bratislava

Andrea Bartha, za scénu v inscenácii hry Antona Pavloviča Čechova Tri sestry, Divadlo Andreja Bagara v Nitre

Juraj Fábry za scénu v inscenácii hry Aloisa a Viléma Mrštíkovcov Mariša, Divadlo Andreja Bagara v Nitre

Najlepší kostým

Andrea Bartha za kostýmy k inscenácii hry Antona Pavloviča Čechova Tri sestry; Divadlo Andreja Bagara Nitra

Ľudmila VárossováĽudmila Várossová za kostýmy v opere Gioacchina Rossiniho Popoluška, Opera SND Bratislava

Alexandra Grusková za kostýmy v inscenácii hry Aloisa a Viléma Mrštíkovcov Mariša Divadlo Andreja Bagara v Nitre

Najlepšia scénická hudba

Michal Kořán za hudbu k inscenácii hry Miloša Karáska Perón; Divadlo Alexandra Duchnoviča Prešov

Daniel Matej za hudbu k inscenácii hry v inscenácii hry Evy Mality-Fraňovej Krcheň Nesmrteľný Činohra SND Bratislava

kolektív autorov: Ján Lehotský, Marián Varga, Ján Melkovič, Michal Kačšák, Tóno Popovič, Michal Ničík, Peter Mankovecký, Lubica Salomon-Čekovská za hudbu v inscenácii hry Roberta Thomasa 8 žien

Objav sezóny

Inscenácia hry Antona Pavloviča Čechova Platonov v réžii Mariána Amslera; VŠMU Bratislava

Peter Pavlac za dramatizáciu novely a dramaturgiu inscenácie hry Veľké šťastie, Činohra SND Bratislava

Ján Koleník za herecký výkon (Levita) v inscenácii hry Boženy Slančíkovej-Timravy/Petra Pavlaca Veľké štastie, Činohra SND Bratislava

Najlepšia inscenácia

Inscenácia hry Patricka Marbera Bližšie od teba; Štátne divadlo Košice

William Shakespeare: Antonius a Kleopatra - réžia: Enikő Ezsenyi ,Činohra SND Bratislava

Terrence McNally: Majstrovská lekcia Marie Callas - réžia: Jozef Bednárik, Opera SND Bratislava

Najlepšia réžia

Jozef Bednárik za inscenáciu hry Terrencea McNallyho Majstrovská lekcia Marie Callas; Opera SND Bratislava

Jan-Willem van den Bosch za inscenáciu hry Patricka Marbera Bližšie od teba, The British Council, Združenie Metamorfózy, Asociácia súčasného divadla, Štátne divadlo Košice

Rastislav Ballek za inscenáciu hry Karola Horáka La Musica, Divadlo Alexandra Duchnoviča Prešov

Najlepší ženský herecký výkon

Emília Vášáryová za postavu Marie Callas v inscenácie hry Terrencea McNallyho Majstrovská lekcia Marie Callas, Opera SND Bratislava

Božidara Turzonovová za postavu Madame Hortenzie v muzikáli Josepha Steina a Johna Kandera Grék Zorba, Divadlo Andreja Bagara v Nitre

Dana Košická za postavu Anny v inscenácii hry Patricka Marbera Bližšie od teba The British Council, Združenie Metamorfózy, Asociácia súčasného divadla, Štátne divadlo Košice

Najlepší mužský herecký výkon

Matej Landl za postavu Larryho v inscenácii hry Patricka Marbera Bližšie od teba; Štátne divadlo Košice

Csongor Kassai za postavu Albína-Zazy v muzikáli Jerryho Hermana a Harvey Fiersteina Klietka bláznov, Nová scéna Bratislava

Marcel Ochránek za postavu Vyberača v inscenácii hry Milana Uhdeho Vyberač Zdvih, Divadlo Andreja Bagara Nitra

Najlepšia scénografia

Vladimír Čáp za scénu k inscenácii hry Patricka Marbera Bližšie od teba; Štátne divadlo Košice

Marija Havran za scénu a kostýmy k inscenácii hry Williama Shakespeara Mnoho kriku pre nič, Štátne divadlo Košice

Kateřina Štefková za kostýmy k inscenácii hry Williama Shakespeara Antonius a Kleopatra, Činohra SND Bratislava

Najlepší kostým

Cena sa neudeľovala

Najlepšia scénická hudba

Slavomír Solovic za hudbu k inscenácii hry Endu Walsha Disco Pigs, Štúdio L+S Bratislava

Daniel Matej za hudbu k opere John King na libreto Zuzany Piussi a Ľubomíra Burgra, Združenie pre súčasnú operu Bratislava

Michal Pavlíček za hudbu k projektu Zvláštna radosť žiť II. na libreto Zuzany Mistríkovej a Ondreja Šotha, Balet Štátneho divadla Košice

Róbert Mankovecký za hudbu k inscenácii hry Frederica Garcíu Lorcu Krvavá svadba, Divadlo SNP Martin

Objav sezóny

Alena Ďuránová za herecký výkon v inscenácii hry Patricka Marbera Bližšie od tebaBližšie od teba; Štátne divadlo Košice

inscenácia hry Oľgy Muchinovej Táňa - Táňa - réžia: Marián Amsler, VŠMU Bratislava

inscenácia hry Maria von Mayenburga Paraziti - réžia: Roman Olekšák a Maja Hriešik, VŠMU Bratislava, Občianske združenie Anima

Najlepšia inscenácia

Martin Huba a Martin Porubjak (na námet inscenácie Théatre du Campagnol „Le Bal“): Tančiareň; Činohra SND Bratislava

Tomas Stearns Eliot: Večierok réžia: Juraj Nvota, Divadlo Astorka Korzo´90 Bratislava

August Strinberg: Hra snov réžia: Gintaras Varnas, Divadlo Andreja Bagara v Nitre

Najlepšia réžia

Martin Huba za inscenáciu Tančiareň; Činohra SND Bratislava

Soňa Ferancová za inscenáciu Kvarteto, Divadlo Astorka Korzo´90 Bratislava

Juraj Nvota za inscenácia Večierok Divadlo Astorka Korzo´90 Bratislava

Najlepší ženský herecký výkon

Anna Šišková za postavu Celie v inscenácii Večierok, Divadlo Astorka Korzo '90 Bratislava

Jana Oľhová za postavu Doňe Juany v inscenácii Don(a) Juan(a), Divadlo SNP Martin

Zita Furková za postavu Markízy de Merteuil v inscenácii Kvarteto, Divadlo Astorka Korzo´90 Bratislava

Najlepší mužský herecký výkon

Vladimír Hajdu za postavu Vikomta Valmonta v inscenácii Kvartéto; Divadlo Astorka Korzo '90 Bratislava

Dalibor Jenis za postavu Dona Giovanniho v inscenácii Don Giovanni, Opera SND Bratislava

Eugen Libežňuk za postavu Oblomova v inscenácii Oblomov, Divadlo Alexandra Duchnoviča Prešov

Najlepšia scénografia

Aleš Votava (in memoriam) za scénu k inscenácii hry Augusta Strindberga Hra snov; Divadlo Andreja Bagara Nitra

Eva Rácová za scéna a kostýmy v inscenácii Kvarteto Divadlo Astorka Korzo´90 Bratislava

Vladimír Čáp za scénu v inscenácii Don Giovanni, Opera SND Bratislava

Najlepší kostým

Cena sa neudeľovala

Najlepšia scénická hudba

Giedrius Puskunigis za hudbu k inscenácii hry Augusta Strindberga Hra snov; Divadlo Andreja Bagara Nitra

Michal Ničík za hudbu a výber hudby k inscenácii Večierok, Divadlo Astorka Korzo´90 Bratislava

Anton Popovič za hudbu k produkcii Tak dávno som Ti nenapísala (projekt Twins), Štúdio tanca Banská Bystrica

Objav sezóny

Ivana Kuxová za herecký výkon v inscenácii Tančiareň; Činohra SND Bratislava

Zuzana Marošová za výkony v sezóne, predovšetkým v postave Sugar Caneovej v inscenácii Niekto to rád horúce, Nová scéna Bratislava

Združenie pre súčasnú operu za aktivity v sezóne, predovšetkým projekt Okná, brehy, pozostalosti

Najlepšia inscenácia

Inscenácia hry Eugèna Ionesca Stoličky; Činohra SND Bratislava

ZF. M. Dostojevskij - J. Novak: Vražda sekerou v svätom Peterburgu - Astorka - Korzo ´90 Bratislava

A. P. Čechov Čechov: Čajka, Divadlo Andreja Bagara v Nitre

Najlepšia réžia

Ľubomír Vajdička za inscenáciu hry Eugèna Ionesca Stoličky; Činohra SND Bratislava

Svetozár Sprušanský za inscenáciu Čajka, Divadlo Andreja Bagara v Nitre

Roman Polák za inscenáciu Vražda sekerou v svätom Peterburgu, Astorka - Korzo ´90 Bratislava

Najlepší ženský herecký výkon

Emília Vášáryová za postavu Starenky v inscenácii hry Eugèna Ionesca Stoličky; Činohra SND Bratislava

Lenka Barilíková za postavu Máši v inscenácii Čajka, Divadlo Andreja Bagara v Nitre

Anna Javorková za postavu Márie v inscenácii Mária Stuartová, Činohra Slovenského národného divadla Bratislava

Najlepší mužský herecký výkon

Boris Farkaš za postavu Porfirija Petroviča v inscenácii Vražda sekerou v Svätom Peterburgu; Divadlo Astorka Korzo '90 Bratislava

Robert Roth za postavu Ariela v inscenácii Búrka, Činohra Slovenského národného divadla Bratislava

Emil Horváth za postavu Starčeka v inscenácii Stoličky, Činohra Slovenského národného divadla Bratislava

Najlepšia scénografia

Aleš Votava za scénu k inscenácii hry Williama Shakespeare Búrka; Činohra SND

František Perger za scénu k inscenácii Báthoryčka, Divadlo Andreja Bagara v Nitre

Alexandra Grusková za scénu k inscenácii Čajka, Divadlo Andreja Bagara v Nitre

Najlepší kostým

Cena sa neudeľovala

Najlepšia scénická hudba

Marek Brezovský (in memoriam) za hudbu k inscenácii hry Antona Pavloviča Čechova Čajka; Divadlo Andreja Bagara Nitra

Peter Mankovecký za hudbu k inscenácii Búrka, Činohra Slovenského národného divadla Bratislava

Henrich Leško za hudbu k inscenácii Báthoryčka, Divadlo Andreja Bagara v Nitre

Objav sezóny

Kolektív tvorcov inscenácie Pokazený čas; Nezávislé divadlo STROMY Bratislava

Lucia Jašková za postavu Julky v inscenácii Frajer, Divadlo SNP Martin

kolektív tvorcov inscenácie Prezidentky (réžia Dušan Bajin), Vysoká škola múzických umení Bratislava

Najlepšia inscenácia

Inscenácia hry Williama Shakespearea Macbeth; Divadlo Andreja Bagara Nitra

Joseph Stein, Jerry Bock, Sheldon Harnick: Fidlikant na streche Divadlo Andreja Bagara v Nitre

Ödön von Horváth: Historky z Viedenského lesa, Astorka-Korzo´90 Bratislava

Najlepšia réžia

Vladimír Morávek za inscenáciu hry Williama Shakespearea Macbeth; Divadlo Andreja Bagara Nitra

Juraj Nvota za réžiu inscenácie hry inscenácii hry Ödön von Horváth: Historky z Viedenského lesa, Astorka-Korzo´90 Bratislava

Jozef Bednárik Joseph Stein, Jerry Bock, Sheldon Harnick: Fidlikant na streche, Divadlo Andreja Bagara v Nitre

Najlepší ženský herecký výkon

Adela Gáborová za postavu Lady Macbeth v inscenácii hry Williama Shakespearea Macbeth; Divadlo Andreja Bagara Nitra

Anna Šišková za postavu Marianny, inscenácii hry Ödön von Horváth: Historky z Viedenského lesa, Astorka-Korzo´90 Bratislava

Jana Oľhová za postavu Alžbety Báthory v inscenácii hry Silvester Lavrík: Alžbeta Báthory. Divadlo SNP Martin

Najlepší mužský herecký výkon

Marián Slovák za postavu Tovjeho v inscenácii muzikálu Fidlikant na streche; Divadlo Andreja Bagara Nitra

Marián Labuda za postavu Macbetha v inscenácii William Shakespeare: Macbeth, Divadlo Andreja Bagara v Nitre

Ján Kroner za postavu Lilioma, v inscenácii hry Ferenc Molnár: Liliom Činohra Slovenského národného divadla Bratislava

Najlepšia scénografia

Alexandra Grusková za scénu a kostýmy k inscenácii hry Williama Shakespearea Macbeth; Divadlo Andreja Bagara Nitra

František Perger za scénu v inscenáciu Joseph Stein, Jerry Bock, Sheldon Harnick: Fidlikant na streche, Divadlo Andreja Bagara v Nitre

Aleš Votava za scénu v inscenácii Agatha Christie: Desať malých černoškov, Činohra Slovenského národného divadla Bratislava

Najlepší kostým

Cena sa neudeľovala

Najlepšia scénická hudba

Michal Ničík za hudbu k inscenácii Ödöna von Horvátha Historky z viedenského lesa; Divadlo Astorka Korzo '90

Peter Zagar za hudbu v inscenácii Lenka Langronová: Terezka, ZDVIH pri DAB v Nitre

Daniel Fikejz za hudbu v inscenácii William Shakespeare: Macbeth, Divadlo Andreja Bagara v Nitre

Objav sezóny

Kolektív tvorcov inscenácie hry Williama Shakespeara Sen noci svätojánskej; VŠMU Bratislava

Silvester Lavrík za pôvodný text Alžbeta Báthory, Divadlo SNP Martin

Inscenácia Moliére: Don Juan, réžia: Patrik Lančarič, VŠMU Bratislava

Najlepšia inscenácia

Inscenácia hry Maxima Gorkého Scény z Domu Bessemenovcov - Meštiaci; Divadlo Astorka Korzo '90 Bratislava

Monológy, Divadlo STOKA,Bratislava

Nikolaj Ostrovskij: ...hráme duráka!, Divadlo Andreja Bagara v Nitre

Najlepšia réžia

Blaho Uhlár za inscenáciu Tváre; Divadlo Stoka Bratislava

Valentín Kozmenko-Delinde za réžiu inscenácie Nikolaj Ostrovskij: ...hráme duráka!, Divadlo Andreja Bagara v Nitre

Roman Polák za réžiu inscenácie Maxim Gorkij: Scény z domu Bessemenovovcov, Divadlo Astorka Korzo ´90

Najlepší ženský herecký výkon

Zora Kolínská za postavu Akuliny v inscenácii hry Maxima Gorkého Scény z Domu Bessemenovcov - Meštiaci; Divadlo Astorka Korzo '90 Bratislava

Eva Pavlíková za postavu Meropije Murzaveckej v inscenácii Nikolaj Ostrovskij: ...hráme duráka!, Divadlo Andreja Bagara v Nitre

Anna Javorková za postavu Herečky v inscenácii Paul Claude Výmena, Divadlo Astorka Korzo´90/ Istropolis, Bratislava

Najlepší mužský herecký výkon

Boris Farkaš za postavu Tetreva v inscenácii hry Maxima Gorkého Scény z Domu Bessemenovcov - Meštiaci; Divadlo Astorka Korzo '90 Bratislava

Jozef Vajda za postavu Randle Patricka McMurphyho v inscenácii Dale Wasserman: Prelet nad kukučkiným hniezdom, Činohra Slovenského národného divadla

Marián Geišberg za postavu Otca v inscenácii Lujgi Pirandello: Šesť postáv hľadá autora, Činohra Slovenského národného divadla

Najlepšia scénografia

Alexandra Grusková za kostýmy k inscenácii hry A. N. Ostrovského …hráme duráka!; Divadlo Andreja Bagara Nitra

Ján Zavarský za scénu v inscenácii Slečinka, Divadlo Andreja Bagara v Nitre

Valentín Kozmenko-Delinde za scénu v inscenácii Nikolaj Ostrovskij: ...hráme duráka!, Divadlo Andreja Bagara v Nitre

Najlepší kostým

Cena sa neudeľovala

Najlepšia scénická hudba

Peter Zagar za hudbu k inscenácii hier Antona Pavloviča Čechova Pytačky-Medveď; Divadlo Andreja Bagara Nitra

Michal Ničík, Cintorín slonov, Divadlo Astorka Korzo´90 Theatre, Bratislava

Ľubomír Burgr, Tváre, Divadlo STOKA, Bratislava

Objav sezóny

Inscenácia Gábora Görgeyho Na koho to slovo padne v réžii Petra Mankoveckého; VŠMU Bratislava

Ingrid Timková za spevácky výkon v produkcii Malá nočná hudba, Činohra Slovenského národného divadla

Gejza Vámoš: Atómy Boha, Divadlo SNP Martin

Najlepšia inscenácia

Inscenácia hry A. N. Ostrovského Les; Divadlo Astorka Korzo '90 Bratislava

Najlepšia réžia

Roman Polák za inscenáciu hry A. N. Ostrovského Les; Divadlo Astorka Korzo '90 Bratislava

Najlepší ženský herecký výkon

Zuzana Kronerová za rolu Matky v inscenácii hry Jana Antonína Pitínského Matka; Divadlo Astorka Korzo '90 Bratislava

Najlepší mužský herecký výkon

Martin Huba za rolu Ževakina v inscenácii hry Nikolaja Vasilieviča Gogoľa Ženba; Činohra SND Bratislava

Najlepšia scénografia

Aleš Votava za scénu k inscenácii hry A. N. Ostrovského Les; Divadlo Astorka Korzo '90 Bratislava

Najlepší kostým

Cena sa neudeľovala

Najlepšia scénická hudba

Ivan Mizera za hudbu k inscenácii hry Viliama Klimáčka Demokrati

Objav sezóny

Eduard Kudláč, Martin Kubran a Anabela Žigová za inscenáciu hry Ladislava Klimu: Jsem absolutní vůle; VŠMU Bratislava

Najlepšia inscenácia

Inscenácia hry Williama Shakespearea: Ako sa vám páči; Činohra SND Bratislava

Najlepšia réžia

Enikő Eszenyi za inscenáciu hry Williama Shakespearea: Ako sa vám páči; Činohra SND Bratislava

Najlepší ženský herecký výkon

Diana Mórová za rolu Rosalindy v inscenácii hry Williama Shakespearea: Ako sa vám páči; Činohra SND Bratislava

Najlepší mužský herecký výkon

Ján Kožuch za rolu Herca v inscenácii hry…príď kráľovstvo Tvoje; Divadlo SNP Martin

Najlepšia scénografia

Aleš Votava za scénu k inscenácii hry Antona Pavloviča Čechova Višňový sad; Činohra SND Bratislava

Najlepší kostým

Cena sa neudeľovala

Najlepšia scénická hudba

Cena sa neudeľovala

Objav sezóny

Inscenácia hry Williama Shakespearea: Ako sa vám páči; Činohra SND Bratislava

fotogaléria

  • 2017
  • 2016
  • 2015
  • 2014
  • 2013
  • 2012
  • 2011
  • 2010
  • 2009
  • 2008
  • 2007
  • 2006
  • 2005
  • 2004
  • 2003
  • 2002
  • 2001
  • 2000
  • 1999
  • 1998
  • 1997
  • 1996

Photos by: Ctibor Bachraty

press

NAPÍSALI O NÁS

tlačová správa

"At vero eos et accusamus et iusto odio dignissimos ducimus qui blanditiis praesentium voluptatum deleniti atque corrupti quos dolores et quas molestias excepturi sint occaecati cupiditate non provident, similique sunt in culpa qui officia deserunt mollitia animi, id est laborum et dolorum fuga. Et harum quidem rerum facilis est et expedita distinctio. Nam libero tempore, cum soluta nobis est eligendi optio cumque nihil impedit quo minus id quod maxime placeat facere possimus, omnis voluptas assumenda est, omnis dolor repellendus. Temporibus autem quibusdam et aut officiis debitis aut rerum necessitatibus saepe eveniet ut et voluptates repudiandae sint et molestiae non recusandae. Itaque earum rerum hic tenetur a sapiente delectus, ut aut reiciendis voluptatibus maiores alias consequatur aut perferendis doloribus asperiores repellat. "At vero eos et accusamus et iusto odio dignissimos ducimus qui blanditiis praesentium voluptatum deleniti atque corrupti quos dolores et quas molestias excepturi sint occaecati cupiditate non provident, similique sunt in culpa qui officia deserunt mollitia animi, id est laborum et dolorum fuga. Et harum quidem rerum facilis est et expedita distinctio. Nam libero tempore, cum soluta nobis est eligendi optio cumque nihil impedit quo minus id quod maxime placeat facere possimus, omnis voluptas assumenda est, omnis dolor repellendus. Temporibus autem quibusdam et aut officiis debitis aut rerum necessitatibus saepe eveniet ut et voluptates repudiandae sint et molestiae non recusandae. Itaque earum rerum hic tenetur a sapiente delectus, ut aut reiciendis voluptatibus maiores alias consequatur aut perferendis doloribus asperiores repellat."

"At vero eos et accusamus et iusto odio dignissimos ducimus qui blanditiis praesentium voluptatum deleniti atque corrupti quos dolores et quas molestias excepturi sint occaecati cupiditate non provident, similique sunt in culpa qui officia deserunt mollitia animi, id est laborum et dolorum fuga. Et harum quidem rerum facilis est et expedita distinctio. Nam libero tempore, cum soluta nobis est eligendi optio cumque nihil impedit quo minus id quod maxime placeat facere possimus, omnis voluptas assumenda est, omnis dolor repellendus. Temporibus autem quibusdam et aut officiis debitis aut rerum necessitatibus saepe eveniet ut et voluptates repudiandae sint et molestiae non recusandae. Itaque earum rerum hic tenetur a sapiente delectus, ut aut reiciendis voluptatibus maiores alias consequatur aut perferendis doloribus asperiores repellat. "At vero eos et accusamus et iusto odio dignissimos ducimus qui blanditiis praesentium voluptatum deleniti atque corrupti quos dolores et quas molestias excepturi sint occaecati cupiditate non provident, similique sunt in culpa qui officia deserunt mollitia animi, id est laborum et dolorum fuga. Et harum quidem rerum facilis est et expedita distinctio. Nam libero tempore, cum soluta nobis est eligendi optio cumque nihil impedit quo minus id quod maxime placeat facere possimus, omnis voluptas assumenda est, omnis dolor repellendus. Temporibus autem quibusdam et aut officiis debitis aut rerum necessitatibus saepe eveniet ut et voluptates repudiandae sint et molestiae non recusandae. Itaque earum rerum hic tenetur a sapiente delectus, ut aut reiciendis voluptatibus maiores alias consequatur aut perferendis doloribus asperiores repellat."

"At vero eos et accusamus et iusto odio dignissimos ducimus qui blanditiis praesentium voluptatum deleniti atque corrupti quos dolores et quas molestias excepturi sint occaecati cupiditate non provident, similique sunt in culpa qui officia deserunt mollitia animi, id est laborum et dolorum fuga. Et harum quidem rerum facilis est et expedita distinctio. Nam libero tempore, cum soluta nobis est eligendi optio cumque nihil impedit quo minus id quod maxime placeat facere possimus, omnis voluptas assumenda est, omnis dolor repellendus. Temporibus autem quibusdam et aut officiis debitis aut rerum necessitatibus saepe eveniet ut et voluptates repudiandae sint et molestiae non recusandae. Itaque earum rerum hic tenetur a sapiente delectus, ut aut reiciendis voluptatibus maiores alias consequatur aut perferendis doloribus asperiores repellat. "At vero eos et accusamus et iusto odio dignissimos ducimus qui blanditiis praesentium voluptatum deleniti atque corrupti quos dolores et quas molestias excepturi sint occaecati cupiditate non provident, similique sunt in culpa qui officia deserunt mollitia animi, id est laborum et dolorum fuga. Et harum quidem rerum facilis est et expedita distinctio. Nam libero tempore, cum soluta nobis est eligendi optio cumque nihil impedit quo minus id quod maxime placeat facere possimus, omnis voluptas assumenda est, omnis dolor repellendus. Temporibus autem quibusdam et aut officiis debitis aut rerum necessitatibus saepe eveniet ut et voluptates repudiandae sint et molestiae non recusandae. Itaque earum rerum hic tenetur a sapiente delectus, ut aut reiciendis voluptatibus maiores alias consequatur aut perferendis doloribus asperiores repellat."

Partneri

podujatie z verejných zdrojov podporil:

Hlavní partneri

spoluorganizátori

pod záštitou primátora hlavného mesta SR Bratislavy

mediálni partneri

ceny dosky ďalej podporujú

kontakt

asociácia súčasného divadla

heydukova 17, P. O. box 90

814 99 bratislava

zuzana uličianska

cenydosky@cenydosky.sk

+ 421 905 854 212

ičo: 31 795 099

dič: 2021537793

zastúpený: richard stanke

(predseda asd)

Náš tím

Zuzana Uličianska

Spoluautorka Divadelných ocenení sezóny a garantka ankety

René Parák

Spoluautor Divadelných ocenení sezóny, partnerstvá a komunikácia

Adriána Balázsová

Produkcia

Lenka Görfölová

Manažment